عناوین مقالات
خانه / لمینت دندان / مراحل نصب لمینت کامپوزیتی و سرامیکی

مراحل نصب لمینت کامپوزیتی و سرامیکی

مراحل نصب لمینت دندان

مراحل نصب لمینت دندان بدین صورت است که بیمار ممکن است به سه جلسه نیاز داشته باشد.

1- تشخیص، 2- درمان طرح ، 3- آماده سازی دندان و چسباندن

بسیار حیاتی است که شما خودتان در طراحی لبخندتان نقش فعالی داشته باشید و برای لبخند زدن زمان بگذارید و محدودیت های اصلاحی پروسه کاری را درک نمایید.

قبل از جلسه دندانپزشکی با چندین نفر از دوستانتان مشورت کنید تا دندانپزشک خواسته های شما را از طراحی لبخندتان بداند.

مراحل نصب لمینت دندان در نوع لمینت کامپوزیتی

پروسه نصب لمینت دندان در نوع لمینت کامپوزیتی به این صورت است که ونیرهای کامپوزیتی معمولا در یک جلسه ساخته می شود. در لمینت های کامپوزیتی دندانپزشک تکه های کوچکی کامپوزیت را به دندان می چسباند (باند می کند) تا شکل نهایی لمینت حاصل شود.

سپس کامپوزیت های گذاشته شده کاملا پالیش و پرداخت می شوند تا تغییر رنگ در آنها صورت نپذیرد.

مقایسه لمینت دندان سرامیکی و کامپوزیتی
مقایسه لمینت دندان سرامیکی و کامپوزیتی

مزیت لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیت مزیتی بارزی که دارد ارزان تر و مقرون به صرفه بودن آن نسبت به لمینت سرامیکی است. برای مقایسه لمینت سرامیکی در برابر لمینت کامپوزیتی بطور مفصل به مطلب مقایسه ها مراجعه فرمایید.

مراحل نصب لمینت در نوع لمینت سرامیکی

مراحل نصب لمینت دندان در نوع سرامیکی بدین صورت است که دندانها باید اندکی تراشیده شوند تا ضخامت اندک روکش تامین شود و دندان ها بیرون زده دیده نشود حدود نیم میلی متر از دندان تراش داده می شود که ممکن است نیاز به بی حسی داشته باشد.

سپس از دندانها قالب گرفته می شود و ساخت لمینت در لابراتورها انجام می گیرد که ممکن است چندین روز به طول انجامد وقتی لمینت های سرامیکی آماده شد دندانپزشک آنها را تک تک سرجایش می چسباند.

مراحل نصب لمینت دندان
مراحل نصب لمینت دندان

در این مرحله رنگ لمینت ها می تواند با استفاده از رنگ های مختلف سمان هایی که برای چسباندن لمینت استفاده می شود تغییر کند تا رنگ مطلوب بدست آید.

مزیت لمینت سرامیکی

از اصلی ترین مزیت لمینت سرامیکی عدم تغییر رنگ آن می باشد ولی لمینت های کامپوزیتی برای اینکه دچار تغییر رنگ نشوند هر شش ماه یکبار نیازمند پولیش و پرداخت می باشد. اما هزینه لمینت دندان در نوع کامپوزیتی مقرون به صرفه تر از نوع سرامیکی آن می باشد. جهت اطلاعات کامل در مورد مزایای لمینت کامپوزیتی و سرامیکی به صفحه بحث مقایسه دو نوع لمینت دندان رجوع نمایید.

سایر خدمات کلینیک:

جراحی ایمپلنت
روکش های تمام سرامیک زیرکونیا

درباره‌ی Shirvani-ali@3233

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *